Trwałość Aluminium

Wierzyć się nie chce, ale aluminium jest długowieczne! 

Jest jasne: Ogrodzenie czy balustrada z aluminium jest łatwe do utrzymania w czystości niż na przykład drewniane ogrodzenie i trzyma się znacznie dłużej bez utraty jakości. Gdyż jest nierdzewne, odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i stabilne- a także przy wysokich wahaniach temperatur właściwości materiału pozostają niezmienne. Poza tym aluminium jest przewodnikiem ciepła pierwszej klasy i co ciężko sobie wyobrazić zdolne co recyklingu.

Jest jasne, że przy produkcji aluminium zużywa się wiele energii, ale stare aluminium bez problemu zostaje przetapiane i z powrotem wykorzystywane. Poza tym na przykładzie ogrodzeń aluminiowych, w skutek długiej trwałości, dopiero za kilkadziesiąt lat jest utylizowane.

 

Czy wiecie, że…

  • ... 75 % każdego wyprodukowanego aluminium jest cały czas w użyciu?
  • ...ponowne przetapianie zużytego aluminium do 95 % oszczędza energię, która przy nowej produkcji zostaje wykorzystana?
  • ...wysoka jakość materiału przy wielokrotnym recyklingu pozostaje niezmienna?
  • ...recykling aluminium ekonomiczny jest? (Oszczędza się 95 % CO2)

Nie muszą Państwa dręczyć wyrzuty sumienia przy zakupie ogrodzenia lub balkonu z aluminium. Dzięki swoim ekologicznym i ekonomicznym właściwościom aluminium spełnia życzenia konsumentów. Poza tym lekkość aluminium przyczynia się do zużywania mniej energii podczas transportu, co z kolei skutkuje w wyborze branży transportu oraz budownictwa. Więc w Guardi stawiamy na długotrwałe aluminium!

 

Źródła: sustainblog.ch, proalupack.at