Trwałość Aluminium

Wierzyć się nie chce, ale aluminium jest długowieczne! 

Ogrodzenie czy balustrada z aluminium w porównaniu do ich drewnianych odpowiedników, są łatwiejsze do utrzymania w czystości i utrzymują się znacznie dłużej bez utraty jakości. Aluminium jest nierdzewne, odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i stabilne. Nawet  przy wysokich wahaniach temperatur właściwości materiału pozostają niezmienne. Poza tym aluminium jest przewodnikiem ciepła pierwszej klasy i doskonale nadaje się do recyklingu. 

Jest jasne, że przy produkcji aluminium zużywa się wiele energii, ale stare aluminium jest przetapiane i z powrotem wykorzystywane (ogrodzenia aluminiowe ze względu na ich wysoką jakość, są utylizowane dopiero po kilkudziesięciu latach).

 

Czy wiecie, że…

  • ... 75% każdego wyprodukowanego aluminium jest cały czas w użyciu?
  • ... ponowne przetapianie zużytego aluminium do 95% oszczędza energię, która przy nowej produkcji zostaje wykorzystana?
  • ... wysoka jakość materiału przy wielokrotnym recyklingu pozostaje niezmienna?
  • ... recykling aluminium jest ekonomiczny? (Oszczędza się 95 % CO2)

Nie muszą Państwa dręczyć wyrzuty sumienia przy zakupie ogrodzenia lub balkonu z aluminium. Dzięki swoim ekologicznym i ekonomicznym właściwościom aluminium spełnia życzenia konsumentów. Poza tym lekkość aluminium przyczynia się do zużywania mniej energii podczas transportu, co z kolei skutkuje w wyborze branży transportu oraz budownictwa. Więc w Guardi stawiamy na długotrwałe aluminium!

 

Źródła: sustainblog.ch, proalupack.at